Untitled_Artwork.jpg

O NAS

Jesteśmy grupą harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Nasz zespół składa się z 13 osób chętnych do podejmowania się odpowiedzialnych zadań i gotowych do pełnienia służby! 

 

Naszą motywacją są:

MISJA

SŁUŻBA

PRZYGODA

W sierpniu 2018r. wyruszyliśmy do Afryki Południowej: RPA, Zimbabwe, Zambii oraz Botswany, gdzie już rok później powróciliśmy, aby kontynuować rozpoczęte działania!

Przygotowaliśmy, a następnie razem z historykami z Krakowa przeprowadziliśmy renowację polskiego cmentarza w Rusape. Oczyściliśmy i zinwentaryzowaliśmy również dwie inne polskie nekropolie w Zimbabwe.

Jesteśmy gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań.

POBIERZ

BROSZURĘ

INFORMACYJNĄ

 

hm. Michał Synowiec HR

Pomysłodawca i organizator projektu Harcerska Afryka. Instruktor ZHR mający w dorobku bycie komendantem wielu przedsięwzięć harcerskich takich jak: Białe Służby (1997’, 1999’, 2001’, 2005’), kursy instruktorskie i metodyczne, zloty chorągwi i hufców, były drużynowy drużyny harcerskiej oraz wędrowniczej.  Były wice-naczelnik Harcerzy ZHR, Szef Wydziału Wędrowników OH-y, Szef Komisji Rewizyjnej ZHR. Kierownik projektów pomocowych dla Polonii, animator i twórca przedsięwzięć związanych z Dniem Papieskim. Od ponad 20 lat zajmujący się zawodowo dżunglą, buszem i pustynią.

pwd. Ignacy Olszewski HO

Inicjator i organizator projektu Harcerska Afryka. Instruktor ZHR, drużynowy drużyny Orlej – 265 Warszawskiej Drużyny Harcerzy ,, CZATA”. Od 06.2020r Członek Zarządu Fundacji20. Miłośnik wszelkiego rodzaju podróży, sportów ekstremalnych, jazdy konnej i francuskiego. Uwielbia realizować kreatywne projekty i podejmować nowe wyzwania. Student Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Logistyka Mediów. Zawodowo ,,Social Media Specialist” w agencji reklamowo-marketingowej.

pwd. Lena Olszewska wędr.

Inicjatorka i organizatorka projektu Harcerska Afryka. Instruktorka ZHR, drużynowa 20 WDHek Bukowina im. Barbary Jamiołkowskiej „Ary”. Od 06/2020r. zasiada w radzie Fundacji20. Studentka II roku na wydziale Architektury w Warszawie. Interesuje się designem, grafiką, fotografią. Uwielbia podróże-czerpie z nich inspirację  i często wykorzystuje je w swoich projektach. Chętnie podejmuje wyzwania, a powierzone zadania stara się rozwiązywać w sposób kreatywny.

Niedawno rozpoczęła pracę w social media. 

phm. Marianna Wiszniewska HR

Organizatorka projektu Harcerska Afryka. Instruktorka ZHR, hufcowa WHH-ek "Studnia".
Wcześniej prowadziła drużynę harcerek 299 "Rude Mrówy" oraz drużynę wedrowniczek 299 "Bursztyn".

Studentka IV roku na Historii Sztuki. Interesuje się designem, projektowaniem doświadczeń użytkownika. Na co dzień śpiewam w chórze i pasjonuje sie tańcem tradycyjnym. Uwielbiam żeglować, chodzić po górach (szczególnie zimą) i jeździć na rowerze. Przebywanie w naturze jest moją odskocznią od codzienności. 

Jestem zawsze gotowa do podejmowania nowych wyzwań. 

phm. Jakub Pajkowski HR

pwd. Paweł Kanik 

Instruktor ZHR od czerwca 2018 r. Obecnie razem dwoma przybocznymi prowadzi 1 Beskidzką Drużynę Harcerzy "Szarą" im. Aleksego Dawidowskiego. Prywatnie pasjonuje się filmem, socjologią, filozofią. Studiuje Prawo na Uniwersytecie Opolskim.

pwd. Konrad Rozbiewski HR

Od 2 lat wódz 265 WGZ-ów "Wikingowie z Krainy Orłów". Wcześniej przez 4 lata prowadził 265 WDH-y "Czata" im. dh. Jana Rodowicza "Anody". Prywatnie student Gospodarki Przestrzennej na SGGW oraz barista i miłośnik dobrej kawy. Jego marzeniem jest otworzenie własnej kawiarni. 

Konrad Łuniewski 

Student na wydziale Dziennikarstwa UW, w wolnych chwilach fotograf, filmowiec i włóczykij. Amator dobrego towarzystwa, podróży i muzyki. Zafascynowany ideą służby i pomocy bliźnim, pomimo że nigdy nie był w harcerstwie.

phm. Agata Wrzosek HR

Instruktorka harcerska ZHR, komendantka Szczepu 23 WDHiZ "Pomarańczarnia" im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wcześniej drużynowa 23 WDH -ek "Skała" im. Wandy Rutkiewicz. 

Studentka Grafiki, zajmuje się komunikacją wizualną
i działalnością artystyczną. Miłośniczka gór, lasów i zwierząt. 

Pwd. Julianna Synowiec wędr. 

Instruktorka ZHR. Od stycznia 2020 roku: Drużynowa 299 WDH-ek „Rude Mrówy”. Koordynatorka wyjazdu na Akcje Paczka w 2019 roku do Gwardiejska. 

Obecnie czekam na wyniki matur ,by dowiedzieć się gdzie będę uczęszczać na studia. Swoją przyszłość planuje łączyć ze sztuką- a dokładniej grafiką, dlatego tam też staram się dostać. Pasjonuje się podróżowaniem w najdalsze zakątki świata oraz poznawaniem innych kultur. Stresuje mnie pływanie na żaglówkach. 

Pilot szybowcowy- w trakcie zdobywania uprawnień.

phm. Barbara Koc HR

Instruktorka ZHR, Rzecznika Prasowego Okręgu Mazowieckiego ZHR,  hufcowa WHH-ek "Wielki Wawer", wiceszczepowa Szczepu 145 WDHiZ, Wcześniej drużynowa 145 WDH-ek Zorza.  Od kilku lat aktywnie działa w sztabie Akcji Paczka.

Studiuje logistykę mediów na Uniwersytecie Warszawskim, interesuje się funkcjonowaniem różnego rodzaju mediów od tradycyjnych po nowe media, jak również budowaniem wizerunku osób, instytucji czy firm w mediach. 

Zawodowo pracuje na stanowisku asystenckim w międzynarodowej firmie farmaceutycznej. Basia nie znosi nudy i bezczynności, dlatego bardzo chętnie podejmuje nowe wyzwania.

Paweł Gniado 

KONTAKT:
  • Instagram - Czarny Krąg
  • Facebook - Czarny Krąg
Instagram
Facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now