o nas.png

Jesteśmy grupą harcerek i harcerzy. Nasz zespół składa się z 13 osób chętnych do podejmowania wyzwań i gotowych do pełnienia służby. 

Jeśli chcesz do nas dołączyć - napisz!

 

IMG_3043_2_edited.jpg
 

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2018r. Wyruszyliśmy do Afryki Południowej: RPA, Zimbabwe, Zambii oraz Botswany, gdzie już rok później powróciliśmy, aby kontynuować rozpoczęte działania!

Latem 2020 udało nam się dotrzeć do Zambii, gdzie znaleźliśmy, zinwentaryzowaliśmy i  odmalowaliśmy 4 Polskie nekropolie. 

Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.

O dalszych planach przeczytasz tutaj.

Broszura Informacyjna

Nasza Ekipa.png

hm. Michał Synowiec HR

Pomysłodawca i organizator projektu Harcerska Afryka. Instruktor ZHR mający w dorobku bycie komendantem wielu przedsięwzięć harcerskich takich jak:
Białe Służby (1997’, 1999’, 2001’, 2005’), kursy instruktorskie
i metodyczne, zloty chorągwi i hufców, były drużynowy drużyny harcerskiej oraz wędrowniczej.  Były wice-naczelnik Harcerzy ZHR, Szef Wydziału Wędrowników OH-y, Szef Komisji Rewizyjnej ZHR. Kierownik projektów pomocowych dla Polonii, animator i twórca przedsięwzięć związanych z Dniem Papieskim. Od ponad 20 lat zajmujący się zawodowo dżunglą, buszem i pustynią.

Tel.: +48 726 379 327

zetix.jpg
IMG_7843.jpg

pwd. Lena Olszewska wędr.

Inicjatorka i organizatorka projektu Harcerska Afryka. Instruktorka ZHR, drużynowa 20 WDHek Bukowina im. Barbary Jamiołkowskiej „Ary”. Od 06/2020r. zasiada w radzie Fundacji20. Studentka II roku na wydziale Architektury w Warszawie. Interesuje się designem, grafiką, fotografią. Uwielbia podróże-czerpie z nich inspirację  i często wykorzystuje je w swoich projektach. Chętnie podejmuje wyzwania, a powierzone zadania stara się rozwiązywać w sposób kreatywny.

Niedawno rozpoczęła pracę w social media. 

Tel.: +48 661 666 302

pwd. Ignacy Olszewski HO

Inicjator i organizator projektu Harcerska Afryka. Instruktor ZHR, drużynowy drużyny Orlej – 265 Warszawskiej Drużyny Harcerzy ,, CZATA”. Od 06.2020r Członek Zarządu Fundacji20. Miłośnik wszelkiego rodzaju podróży, sportów ekstremalnych, jazdy konnej i francuskiego. Uwielbia realizować kreatywne projekty
i podejmować nowe wyzwania. Student Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Logistyka Mediów. Zawodowo ,,Social Media Specialist” w agencji reklamowo-marketingowej.

Tel.: +48 662 287 289

IMG_7854.jpg
IMG_7864.jpg

Paweł Gniado HO

Od prawie 11 lat w harcerstwie, aktualnie członek zarządu obwodu. Absolwent wydziału fizyki, aktualnie kończy pisać pracę magisterską radioterapii nowotworów. Uwielbia podróże (szczególnie na wschód), jazdę motocyklem, sporty ekstremalne i pomoc innym ludziom. Entuzjasta starej motoryzacji. Prowadzi firmę związaną z edukacją.

pwd. Julianna Synowiec wędr. 

Instruktorka ZHR. Od stycznia 2020 roku: Drużynowa 299 WDH-ek „Rude Mrówy”. Koordynatorka wyjazdu na Akcje Paczka w 2019 roku do Gwardiejska. 

Obecnie czekam na wyniki matur ,by dowiedzieć się gdzie będę uczęszczać na studia. Swoją przyszłość planuje łączyć ze sztuką- a dokładniej grafiką, dlatego tam też staram się dostać. Pasjonuje się podróżowaniem w najdalsze zakątki świata oraz poznawaniem innych kultur. Stresuje mnie pływanie na żaglówkach. 

Pilot szybowcowy- w trakcie zdobywania uprawnień.

konrad_łuniewski.jpg

Konrad Łuniewski 

Student na wydziale Dziennikarstwa UW, w wolnych chwilach fotograf, filmowiec i włóczykij. Amator dobrego towarzystwa, podróży i muzyki. Zafascynowany ideą służby i pomocy bliźnim, pomimo że nigdy nie był w harcerstwie.

pwd. Konrad Rozbiewski HR

Od 2 lat wódz 265 WGZ-ów "Wikingowie z Krainy Orłów". Wcześniej przez 4 lata prowadził 265 WDH-y "Czata" im. dh. Jana Rodowicza "Anody". Prywatnie student Gospodarki Przestrzennej na SGGW oraz barista i miłośnik dobrej kawy. Jego marzeniem jest otworzenie własnej kawiarni. 

Konrad.jpg
Agata.jpg

phm. Agata Wrzosek HR

Instruktorka harcerska ZHR, komendantka Szczepu 23 WDHiZ "Pomarańczarnia" im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wice hufcowa WHH-ek :Przystań", wcześniej drużynowa 23 WDH -ek "Skała" im. Wandy Rutkiewicz. 

Studentka Grafiki, zajmuje się komunikacją wizualną
i działalnością artystyczną. Miłośniczka podróży, gór, lasów 
i zwierząt. 

pwd. Paweł Kanik 

Instruktor ZHR od czerwca 2018 r. Obecnie razem dwoma przybocznymi prowadzi 1 Beskidzką Drużynę Harcerzy "Szarą" im. Aleksego Dawidowskiego. Prywatnie pasjonuje się filmem, socjologią, filozofią. Studiuje Prawo na Uniwersytecie Opolskim.

69984052_2373260462790112_39428009887080
marianna.jpg

phm. Marianna Wiszniewska HR

Organizatorka projektu Harcerska Afryka. Instruktorka ZHR, hufcowa WHH-ek "Studnia".
Wcześniej prowadziła drużynę harcerek 299 "Rude Mrówy" oraz drużynę wedrowniczek 299 "Bursztyn".

Studentka IV roku na Historii Sztuki. Interesuje się designem, projektowaniem doświadczeń użytkownika. Na co dzień śpiewam w chórze i pasjonuje sie tańcem tradycyjnym. Uwielbiam żeglować, chodzić po górach (szczególnie zimą)
i jeździć na rowerze. Przebywanie w naturze jest moją odskocznią od codzienności. 

Jestem zawsze gotowa do podejmowania nowych wyzwań. 

phm. Jakub Pajkowski HR

Pajko.jpg