O nas

Nasza misja

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2018r. Wyruszyliśmy do Afryki Południowej: RPA, Zimbabwe, Zambii oraz Botswany, gdzie już rok później powróciliśmy, aby kontynuować rozpoczęte działania!

 

Latem 2020 udało nam się dotrzeć do Zambii, gdzie znaleźliśmy, zinwentaryzowaliśmy i  odmalowaliśmy 4 Polskie nekropolie. 

 

harcerski wolontariat z Polonią Harcerska Afryka
szkoła Afryka Kazungula harcerski wolontariat

Niepowtarzalne doświadczenie

Harcerska Afryka to przyjaźń, odpowiedzialność, zaufanie, przygoda, doświadczenie i lekcja na całe życie. To Dowód na to, że w dzisiejszych czasach SŁUŻBA bliźnim wcale nie wyszła z mody. Wręcz przeciwnie. Jest piękną przygodą i powodem do dumy!  

Po roku przygotowań – w 2021 r. – do Afryki pojechało aż 20 Wolontariuszy Fundacji 20 z różnych organizacji harcerskich. Pełniliśmy służbę na misjach, w szkołach polonijnych oraz dbaliśmy o Polskie Miejsca Pamięci w Zimbabwe, Zambii i RPA!

Organizatorzy

test
Organizatorka Harcerskiej Afryki - działa w niej od samego początku, wkładając w program olbrzymie zaangażowanie. Brała udziała w każdej edycji programu. Studiuje architekturę i pracuje jako grafik, poza tym działa w radzie Fundacji 20.
test
Inicjator Harcerskiej Afryki. Prowadził dwie drużyny i koordynował liczne akcje harcerskie. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem wypraw do Afryki i w inne trudno dostępne rejony świata!
test
Organizator Harcerskiej Afryki, działa w programie od samego początku i poświęca mu każdą wolną chwilę. Brał udział w każdej edycji projektu. Prywatnie ekspert do spraw marketingu i student Logistyki Mediów na UW i zasiada w zarządzie Fundacji 20.

Koordynatorzy

test
Harcerska Afryka to miejsce, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności medialno-techniczne; odpowiada za stronę internetową, organizuje kontakt z mediami, zarządza pracą ekip zdjęciowo-filmowych. Prywatnie student Logistyki Mediów na UW, zawodowo ekspert ds. marketingu.
test
Drużynowa 299 WDH-ek „Rude Mrówy”. Z Harcerską Afryką działa prawie od samego początku. Uczestniczka dwóch wyjazdów Harcerskiej Afryki: w 2020 i 2021 roku.
test
Harcerz z wieloletnim doświadczeniem: najpierw w 265 WDHy "Czata", później w Obwodzie Praga Południe. W Harcerskiej Afryce pełni rolę kwatermistrza. Poza Harcerską Afryką prowadzi również firmę i pisze pracę doktorską związaną z fizyką medyczną.

Dołącz do nas!