Nasze projekty

wolontariat harcerski

Harcerski wolontariat historyczny w afryce

Na 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę odnowiliśmy zapomniany polski cmentarz w Afryce. Kontynuujemy tę służbę i w tym momencie mamy za sobą cztery wyprawy i siedem zadbanych Polskich cmentarzy. Dowiedz się więcej o polskich miejscach pamięci w Afryce, do których dotarliśmy!

wolontariat harcerski

harcerski wolontarat misyjny w afryce

Podczas naszej wyprawy w październiku 2020 odwiedziliśmy kilka katolickich misji, gdzie polscy misjonarze pomagają lokalnej społeczności. Prowadzą przedszkola, szkoły, centra edukacji pozaszkolnej, sierocińce. Mieliśmy okazję zobaczyć te miejsca, porozmawiać z misjonarkami i misjonarzami, dowiedzieć się jakie panują tam warunki i jakie są potrzeby. Oczywistym jest, że widzimy w tych miejscach pole służby. Uruchomiliśmy program, w którym będziemy wysyłali wolontariuszy z Polski na misje, tam gdzie potrzeby są największe. Najczęściej misje potrzebują krótkiej, ale konkretnej pomocy takich jak budowa szkoły, placu zabaw, wodociągu czy systemu ogrzewania wody. W 2021 roku udało nam się wysłać 10 wolontariuszy na trzy misje w Zambii i RPA. 

wolontariat harcerski

Wolontariat z polonią

Harcerski Wolontariat z Polonią to nieodłączny element naszej działalności. Naszym wyprawom towarzyszą liczne spotkania z Polakami za granicą. Dzięki trwającym od lat międzypokoleniowym przyjaźniom i doświadczeniu w realizacji wspólnych wydarzeń Harcerska Afryka nieustannie się rozwija. W ciągu roku przygotowujemy wspólne działania, takie jak zainicjowany w 2021 r. program ,,Harcerski Wolontariat z Polonią w RPA” w ramach którego 2 Wolontariuszki #HA przez miesiąc pomagały w ośrodku polonijnym dla dzieci z HIV w Walkerville.

wolontariat harcerski

HARCERSKI WOLONTARIAT EKOLOGICZNY​

Punkt szósty prawa harcerskiego mówi „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać”.
W myśl tej zasady Harcerska Afryka oferuje ścieżkę Harcerskiego Wolontariatu Ekologicznego, którego celem jest działanie na rzecz zwiększania świadomości przyrodniczej, ochrony bioróżnorodności i wspierania lokalnych biosystemów przez naszych wolontariuszy!

wolontariat harcerski

harcerski wolontariat na wschodzie

Chcemy aktywnie wspierać Polaków mieszkających na kresach!
Dlatego nawiązaliśmy kontakt z tamtejszymi ośrodkami polonijnymi, jak i z działającymi tam polskimi parafiami, żeby służyć pomocą i realizować misję Harcerskiego Wschodu.

Dołącz do nas!